Thursday, March 5, 2009

BJ's!


Total Before Savings:  $21.72
Total Discount:  $2.00
Total OOP:  $19.72


3 lbs Bananas - $1.39  (.46 lbs)
3 lbs Green Grapes - $5.99 ($2/lbs)
2 loaves Wonder Kids - $3.19 ($1.60 a loaf)
2 Gallons of Milk - $2.08 ea
1 Nesquick - $6.99 ($2 Instant Rebate) $4.99

We've never tried NesQuick before.  But it was cheaper, boasted extra calcium and I think some vitamins.  We'll give it a shot!  

My 3 year old wanted grapes.  I wasn't going to deny him grapes.  I'm just thankful he's still at an age where he thinks grapes are a great treat.  Eventually he'll want the candy bars and I will long for his fruit loving days!

And MILK!  Look at how cheap it is!!!  $2.08 a gallon!!  WooooHOOOOOO!!!

1 comment:

Marilyn's Money said...

Becky, Where do you shop? Meijers in NW Ohio has grapes on sale for 89 cents a lb, and milk is $2 at Meijer and Kroger this week, Kroger includes chocolate too!